Absolwenci z UAM zdali egzamin

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na trzecim miejscu, biorąc pod uwagę ich zdawalność.Wśród absolwentów naszej uczelni z roku 2016 wyniosła ona 60,8 %. Egzaminy oraz konkurs na aplikację ogólną odbyły się we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Na miejscach pierwszym i drugim wśród uczelni z najwyższą zdawalnością znalazły się, odpowiednio, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (77,3%) oraz Uniwersytet Łódzki (70,7%).

gle_ad_format = '300x250'; google_ad_type = 'text_image'; google_ad_channel ='AdSense Default'; google_color_border = 'B0C9EB'; google_color_link = '164675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.ms.gov.pl/pl/informacje.