Łódź: Studenci muszą płacić za obowiązkowe praktyki w szpitalu

037999_940Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pobiera od studentów psychologii Uniwersytetu Łódzkiego opłaty za odbycie obowiązkowych praktyk studenckich w oddziale psychiatrycznym.

Jako przyczynę podaje fakt, iż UŁ przez dwa lata nie dokonywał przelewów na rzecz lecznicy, choć powinien płacić za szkolenie swoich studentów. W efekcie koszty (300 zł od osoby) zostały przerzucone właśnie na nich – informuje Tok FM.

64675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Jak się okazało, przelewy na rzecz CSK nie są od dwóch lat realizowane w wyniku błędu pracownika Instytutu Psychologii UŁ. W przesłanym do Tok FM piśmie szpital informuje, że pieniędzy studentom zwracać nie zamierza. Odsyła ich do uczelni, która – w ocenie dyrekcji CSK – sama powinna zadośćuczynić ich roszczeniom.

Więcej: www.pulshr.pl.