Rekrutacja na UE we Wrocławiu

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w  zestawieniach  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, będzie najchętniej wybieraną uczelnią ekonomiczną w Polsce.

Komisje rekrutacyjne ustaliły progi punktowe kwalifikujące kandydatów do przyjęcia na studia. Są wysokie. Studiować będą najlepsi z najlepszych. Do najbliższej soboty tj. 16 lipca kandydaci mogą składać dokumenty. Najpopularniejszy jest od wielu lat jest kierunek Finanse i rachunkowość. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów łącznie przyjęliśmy 2.715 zgłoszeń. Przyjąć możemy tylko 598. Na kierunku Ekonomia chciało studiować 926 osób, możemy przyjąć 195. Na bardzo popularnym kierunku Zarządzanie mieliśmy 1.578 kandydatów, przyjmiemy 311. Ogromną popularnością cieszą się też studia w języku angielskim. Niestety i tu nie dostaną się wszyscy. Bardzo dużo zgłoszeń mamy też na Logistykę – kierunek uruchomiony w ubiegłym roku na studiach stacjonarnych I stopnia. Zgłosiło się 864 kandydatów, mamy 180 miejsc.

Kandydaci wybierali studia na jednym z 4 wydziałów:

• Nauk Ekonomicznych,
  • Zarządzania, Informatyki i Finansów,
  • Inżynieryjno-Ekonomicznym,
  • oraz Ekonomi, Zarządzania i Turystyki.

Po zamknięciu rekrutacji na studia stacjonarne czekamy  na kandydatów na studia niestacjonarne. Wszystkie informacje dotyczące naboru znajdują się na naszej stronie www.ue.wroc.pl.

Nasi studenci mają możliwość łączenia najnowszej wiedzy z ekonomii i nauk społecznych z zarządzeniem, finansami i informatyką oraz dziedzinami inżynierskimi. Rocznie kształcimy ponad 14 tysięcy studentów.

Nasza Uczelnia mając możliwość samodzielnego kształtowania kierunków studiów podejmuje współpracę z praktykami w zakresie tworzenia planów i programów studiów, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom biznesu, czy też regionu, np. zarządzanie w turystyce. Pośrednictwo pracy prowadzone przez nasze Biuro Karier i Promocji Zawodowej oraz Dział Obsługi Projektów Rozwojowych dają możliwość wejścia na rynek pracy często bez wychodzenia z murów uczelni.

Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pracują we wszystkich działach i sferach gospodarki: w przedsiębiorstwach – począwszy od stanowisk finansowo-księgowych, poprzez stanowiska związane z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem, marketingiem aż po stanowiska kierownicze najwyższego szczebla – prezesów i dyrektorów firm czy głównych księgowych. Pracują w dużych bankach i różnych instytucjach finansowych, są menedżerami wielkich korporacji, maklerami giełdowymi, specjalistami od HR czy Public Relations. Otrzymują wykształcenie w najbardziej dochodowych zawodach.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu współpracuje z ponad pół tysiącem firm w różnych obszarach. Dobre relacje z praktyką gospodarczą zapewnia m.in. aktywna działalność Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Członkami Klubu są polskie i międzynarodowe firmy. Wspierają one Uczelnię w realizacji misji dydaktycznej, głównie poprzez udział wybitnych praktyków w zespołach opracowujących plany i programy studiów oraz uczestniczenie przez nich w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, co w efekcie daje lepsze perspektywy zatrudniania naszych absolwentów. Nasi studenci doświadczenie zawodowe zdobywają poprzez praktyki i płatne staże w takich znanych firmach jak: KGHM Polska Miedź S.A., Selena i LG Display, Credit Suisse, Bank Zachodni WBK S.A., Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, UPS i LKW Walter, IBM, Hewlett Packard czy Sygnity S.A. Wskazane przez Rzecznika Praw Absolwenta nasze Biuro Karier jako jedna z najbardziej efektywnie działających tego typu jednostek w kraju, w tym roku rozpoczyna realizację czterech projektów „STAŻE NA START” , w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Ponad pół tysiąca studentów i studentek II stopnia w ciągu 2 lat otrzyma płatne stypendia na kwotę łącznie ponad 5 i pół miliona złotych.