Koźmiński kontra Łazarski

Koźmiński czy ŁazarskiPoszukując dobrych uczelni niepublicznych, powinniśmy rozważyć dwie warszawskie szkoły wyższe – Akademię Leona Koźmińskiego oraz Uczelnię Łazarskiego.

Wysoko w rankingach

Obydwie uczelnie znajdują się wysoko w rankingach szkół wyższych w kategorii uczelni niepublicznych – Akademia Leona Koźmińskiego została najlepszą niepubliczną uczelnią według rankingu Perspektywy 2014, a Uczelnia Łazarskiego zajęła czwarte miejsce.

Zarówno Koźmiński, jak i Łazarski oferują szeroką gamę kierunków na studiach jednolitych, licencjackich oraz magisterskich. Akademia Leona Koźmińskiego została dodatkowo uznana za trzecią najlepszą uczelnię ekonomiczną w kraju. W tegorocznej rekrutacji papiery na Koźmińskiego złożyły 1171 osoby, a na Łazarskiego – 1011 osób.

Co oferują obie uczelnie?

Absolwenci studiów licencjackich mogą podjąć studia magisterskie na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunkach związanych z zarządzaniem, psychologii w zarządzaniu, finansach i rachunkowości, ekonomii oraz administracji. Łazarski oferuje, zakończone rozmaitymi specjalnościami, studia II stopnia z ekonomii, stosunków międzynarodowych oraz administracji. Dyplom z administracji na Koźmińskim możemy uzyskać w specjalności e-administracja, administracja rządowa, samorządowa oraz zarządzanie publiczne. Moduły specjalnościowe na Łazarskim obejmują administrację europejską, rządową i samorządową; gospodarowanie nieruchomościami, zamówienia publiczne oraz zarządzanie ochroną zdrowia. O ile e-administracja na Koźmińskim może być doskonałą odpowiedzią na aktualne trendy w administracji, o tyle oferta specjalności na Łazarskim jest bardziej kompleksowa.

Podwójny dyplom

Łazarski proponuje swoim studentom zakończone dwoma dyplomami (Łazarskiego i Coventry University) studia w języku angielskim MsC in International Business Economics oraz MA in International Relations. Koźmiński wspólnie z Bradford University oferuje program Master in International Business and Management. Obydwie uczelnie posiadają w ofercie również inne studia w języku angielskim, zakończone pojedynczym dyplomem. Zarówno Koźmiński jak i Łazarski są uznanymi uczelniami niepublicznymi, a wybór jednej z nich będzie z pewnością dobrą decyzją.

Poznaj uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego