Nowe kierunki studiów

Czas na szybki przegląd najnowszych informacji o ofercie edukacyjnej uczelni w Polsce. Dzisiaj na tapetę bierzemy nowe i ciekawe kierunki studiów magisterskich

Przyjrzymy się kilku największym szkołom. Nowości jest bardzo dużo w roku akademickim 2012/2013 w ofertach studiów licencjackich I stopnia. To nie tylko nowe ale i wyjątkowo rzadkie kierunki studiów.

Ciekawe studia I stopnia

• filologia polska jako obca,
  • fizyka medyczna,
  • geoinformacja,
  • gospodarka wodna,
  • Kierunek Bezpieczeństwo żywności,
  • Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich,
  • Inżynieria ekologiczna,
  • żywienie człowieka i ocena żywności

Nowości – nowe i ciekawe kierunki

• media interaktywne i widowiska,
  • optometria,
  • reżyseria dźwięku
  • technologie komputerowe
Studia magisterskie w języku angielskim

Uczelnie zaoferowały w trwającym ju

roku akademickim nowe studia magisterskie w języku angielskim:

• bałkanistyka,
  • biotechnologia,
  • etnologia,
  • kulturoznawstwo specjalność komunikacja międzykulturowa,
  • ochrona środowiska.

Z danych Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) wynika, że w październiku uczelnie uruchomiły blisko 50 nowych kierunków studiów. Taką możliwość dała im ostatnia nowelizacja prawa o szkolnictwie wyższym, która pozwala uczelniom na swobodę uruchamiania kierunków w ramach oferowanego profilu naukowego.

Wymienione w artykule kierunki dostępne są w następujących uczelniach: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.